Vakantieprogramma en STEAM

We sloten onze schoolvakantie af vol prestaties en mogelijkheden om te groeien en te leren. Tijdens deze twee maanden januari en februari werden de activiteiten op de projecten verder gezet en werd er gefocussed op het STEAM-programma. STEAM-onderwijs is een benadering van leren waarbij wetenschap, technologie, techniek, kunst en wiskunde worden gebruikt als toegangspunten voor het begeleiden van het onderzoek, de dialoog en het kritisch denken van studenten. Het gebruik van STEAM-onderwijs resulteert in studenten die doordachte risico’s nemen, ervaringsgericht leren, volharden in het oplossen van problemen, samenwerking omarmen en het creatieve proces doorlopen. Robotica, elektronica, schaken en wiskunde zijn boeiende activiteiten geweest, vol leer- en bouwmogelijkheden voor de kinderen.

De robotica- en elektronicaworkshops zijn een waardevolle ruimte onder leiding van een elektronische ingenieur, waar de kinderen een robot hebben gemaakt door het model te kiezen. In deze workshop konden de kinderen de tablets gebruiken om hun leerproces te verrijken en analytische en eigen gedachten te ontwikkelen. De elektronicaworkshop was een leertraject en een samenwerkingsruimte waar de oudere groep leerde afstands- en lichtsensoren te maken.

Tussen spelletjes en kunstactiviteiten door brachten de kinderen leuke middagen door met het leren van Engels. Onze vrijwilligers hebben deel uitgemaakt van dit leerproces en hebben deze taal aan alle groepen kinderen onderwezen. Een andere vrijwilliger gaf computerlessen, leerde hoe ze een presentatie moesten maken en hoe ze Word moesten gebruiken. Voor velen van hen was dit de eerste ervaring met het gebruik van de computer.

Tijdens de dagelijkse activiteiten, begeleiden de coördinatoren en docenten de kinderen in hun leerproces en het verbeteren van moeilijkheden door goed te luisteren naar wat het kind uitdrukt. Onze ondersteunende workshops deze twee maanden stonden in het teken van de voorbereiding op het nieuwe schooljaar.

Onderwijs is een fundamenteel recht voor ieder in onze samenleving. Vanuit onze organisatie werken we eraan om de kloof in de ongelijkheid te verkleinen en ervoor te zorgen dat de kinderen kwalitatief hoogstaand en inclusief onderwijs krijgen.

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven